Hebei Mutian Solar Energy Technology Development Co., Ltd. er en af de mest pålidelige producenter og leverandører af solis 12-20 tre-fase-invertere i Kina, understøtter også tilpasset service. Velkommen til at købe avanceret solis 12-20 trefaset inverter på lager fra vores fabrik.
hvorfor vælge os
Klar til at drive din virksomhed med industri-førende solcelleteknologi? Kontakt vores team i dag for at diskutere volumenpriser, tilpassede konfigurationsmuligheder og leveringstidslinjer. Vores tekniske specialister står klar til at levere omfattende produktspecifikationer og understøtte dine store-implementeringsbehov.
Professionelt team
29,000+ eksperter verden over
Senior projektledere kontrollerer effektivt alle aspekter af projektet
7x24 timers levering
Beliggende i 27 byer rundt om i verden, med 50 leveringscentre, der leverer 200+ sprog, 7x24 timers leveringskapacitet, er den bedste partner til globalisering af virksomheder

834M
Total Freelancer
732M
Positiv anmeldelse
90M
Ordre modtaget
236M
Projekter afsluttet
Produktbeskrivelse
hvad er Solis 12-20 Energy Storage Inverter?

Solis 12-20 trefaset inverter
Designet til at levere enestående ydeevne i krævende bolig- og kommercielle miljøer, er Solis S6-EH3P(12-20)KH trefaset højspændingshybrid-inverter centrum for et moderne solenergisystem. Inverteren tillader solgenerering, batteriopbevaring og nettet til at arbejde sammen for maksimal ydeevne, robusthed og effektivitet. Vi bruger denne inverter i vores specialkonfigurerede systemer for at tilbyde pålidelighed, kompatibilitet og ydeevne.
Hvilke funktioner har Solis 12-20 trefaset inverter?
Fleksibel og skalerbar
• Kompatibel med almindelige lithium-batterier
• Udvid nemt systemkapaciteten ved hjælp af parallelle forbindelser og AC-kobling
Enkel og hurtig konfiguration
• 7-tommer stor skærm bruger USA-fremstillede ZEITLER industrielle komponenter
• Bluetooth app support for hurtig og nem opsætning
Hvad er fordelene ved Solis 12-20 trefaset inverter?
Urokkelig effektivitet
Inverteren kan prale af en bemærkelsesværdig konverteringseffektivitet på op til 98,5 %, hvilket sikrer, at du fanger så meget energi som muligt fra dine solpaneler.
Robust modstandsdygtighed
Med en IP66-klassificering er inverteren fuldstændig modstandsdygtig over for støv og kraftige vandstråler, hvilket sikrer pålidelig drift i næsten ethvert udendørs miljø.
Avanceret energistyring
Inverteren har 4 uafhængige MPPT-trackere og styrer flere solpaneler, selv med lidt forskellige orienteringer, hvilket resulterer i reduceret energitab og optimal energihøst.
Hurtig overgang
Tilbyder en problemfri strømoplevelse med en lyn-hurtig under-10 ms skift mellem tændt-net- og off-grid-tilstande, hvilket sikrer, at kritiske belastninger aldrig afbrydes.
hvad er Core Technologies of Solis 12-20 Three-Phase Inverter?

01. En fremtidsklar hybridplatform-
02. Overlegen præstation i komplekse scenarier
03.Uafbrudt og stabil strømforsyning
04. Skalerbar til at vokse med dine energibehov
05.Intelligent drift og overvågning
Populære tags: solis 12-20 tre-fase inverter, Kina solis 12-20 trefaset inverter producenter, leverandører, fabrik
Produktparametre
| DATABLAD | Solis S6-EH3P(12-20)KH inverter | ||
| Modeller | 12K | 15K | 20K |
| Indgang DC (PV side) | |||
| Anbefalet max. PV array størrelse | 24 kW | 30 kW | 40 kW |
| Maks. brugbar PV-indgangseffekt | 19,2 kW | 24 kW | 32 kW |
| Maks. indgangsspænding | 1000 V | ||
| Nominel spænding | 600 V | ||
| Start-spænding | 160 V | ||
| MPPT spændingsområde | 200 - 850 V | ||
| Maks. indgangsstrøm | 4 × 20 A | ||
| Maks. kortslutningsstrøm | 4 × 30 A | ||
| MPPT-nummer / Maks. input strenge nummer | 4 / 4 | ||
| Batteri | |||
| Batteritype | Li-ion | ||
| Batterispændingsområde | 120 - 800 V | ||
| Max. charge / discharge power | 12 kW | 15 kW | 20 kW |
| Maks. lade-/afladestrøm | 50 A | ||
| Meddelelse | CAN / RS485 | ||
| Output AC (netside) | |||
| Nominel udgangseffekt | 12 kW | 15 kW | 20 kW |
| Maks. tilsyneladende udgangseffekt | 12 kVA | 15 kVA | 20 kVA |
| Nominel netspænding | 3/N/PE, 220 V / 380 V, 230 V / 400 V | ||
| Nominel netfrekvens | 50 Hz / 60 Hz | ||
| Nominel netudgangsstrøm | 18.2 A / 17.3 A | ||
| Maks. udgangsstrøm | 18.2 A / 17.3 A | ||
| Effektfaktor | >0,99 (0,8 førende - 0.8 halter) | ||
| THDi | < 3% | ||
| Input AC (netside) | |||
| Indgangsspændingsområde | 304 - 437 V / 320 - 460 V | ||
| Maks. indgangsstrøm | 34.2 A / 32.5 A | ||
| Nominel netfrekvens | 50 Hz / 60 Hz | ||
| Frekvensområde | 45 - 55 Hz / 55 - 65 Hz | ||
| Input generator | |||
| Maks. indgangseffekt | 12 kW | 15 kW | 20 kW |
| Maks. indgangsstrøm | 18.2 A / 17.3 A | 22.8 A / 21.7 A | 30.4 A / 28.9 A |
| Nominel indgangsfrekvens | 50 Hz / 60 Hz | ||
| Output AC (backup-op) | |||
| Nominel udgangseffekt | 12 kW | 15 kW | 20 kW |
| Maks. tilsyneladende udgangseffekt | 1,6 tid mærkeeffekt, 10 s | ||
| Sikkerhedskopier-skiftetid | < 10 ms | ||
| Nominel udgangsspænding | 3/N/PE, 220 V / 380 V, 230 V / 400 V | ||
| Nominel frekvens | 50 Hz / 60 Hz | ||
| Nominel udgangsstrøm | 18.2 A / 17.3 A | 22.8 A / 21.7 A | 30.4 A / 28.9 A |
| THDv (@lineær belastning) | < 3% | ||
| Effektivitet | |||
| Maks. effektivitet | 97.7% | ||
| EU-effektivitet | 97.5% | ||
| BAT opkrævet af PV max. effektivitet | 98.5% | ||
| BAT opladet / afladet til AC max. effektivitet | 97.2% | ||
| Beskyttelse | |||
| Anti-ø-beskyttelse | Ja | ||
| Output over strømbeskyttelse | Ja | ||
| Kortslutningsbeskyttelse | Ja | ||
| Integreret AFCI 2.0 | Valgfri | ||
| Integreret DC switch | Ja | ||
| DC omvendt-polaritetsbeskyttelse | Ja | ||
| PV overspændingsbeskyttelse | Ja | ||
| Batteri omvendt beskyttelse | Ja | ||
| Generelle data | |||
| Maks. tilladt faseubalance (gitter og back-op) | 100% | ||
| Maks. strøm pr. fase (net og-backup) | 40 % mærkeeffekt | ||
| Dimensioner (B × H × D) | 563 × 546 × 250 mm | ||
| Vægt | 35,2 kg | ||
| Topologi | Transformerløs | ||
| Eget-forbrug (nat) | < 25 W | ||
| Driftsomgivelsestemperaturområde | -25 ~ +60 grader | ||
| Relativ luftfugtighed | 0 - 100% | ||
| Indtrængningsbeskyttelse | IP66 | ||
| Støjemission (typisk) | < 65 dB(A) | ||
| Køling koncept | Intelligent ventilator-afkøling | ||
| Maks. driftshøjde | 4000 m | ||
| Nettilslutning standard | EN 50549-1/-10, VDE4105, CEI 0-21, CEI 0-16, NC-RFG TypeB, NRS 097-2-1, LTU-1, G99, PEA | ||
| Sikkerhed / EMC standard | IEC/EN 62109-1/-2, IEC/EN 61000-6-1/-2/-3/-4 | ||
| Funktioner | |||
| PV tilslutning | MC4 stik | ||
| Batteritilslutning | OT terminal | ||
| AC tilslutning | OT terminal | ||
| Vise | 7,0" LCD-skærm & Bluetooth + APP | ||
| Meddelelse | CAN, RS485, Ethernet, valgfrit: Wi-Fi, Cellular, LAN | ||









